Опис герба Києво-Святошинського району

(Затверджено рішенням Києво-Святошинської районної ради Київської області

від 25.09.2003 року № 91-VIII)

To_print_gerb_kiev_svyatoshin_rayon.jpgЗа формою Герб нагадує щит дружинника Київської Русі, адже історія району тісно пов’язана з цим періодом. Це давня геральдична традиція, що використовується при створенні різноманітних Гербів в Україні.

Тло щита умовно поділено на дві частини, уособлюючи минуле і сучасне.

Лівий бік (минуле) – блакитного кольору. На ньому зображені церкви святих апостолів стародавнього Білгороду (нинішнє село Білогородка), - як найбільш яскрава сторінка в історії району. Блакитний колір – це колір неба, але, в одночас, він уособлює надію на краще.

Історичне минуле нашого краю багате на героїчні сторінки, які разом з тим були і трагічними: оборона Русі від печенігів у ХІ ст., боротьба з монголо-татарами в ХІІІ ст., участь у визвольній війні проти польських феодалів у ХVІ ст., повстання Коліївщини ХVІІІ ст., оборона Києва у роки Великої Вітчизняної війни ін.

Правий бік (сучасне) – білого кольору, як сподівання на світле майбутнє. Білий колір також символізує чисті наміри. На білому фоні зображено суцвіття каштану. Район пристоличний, про це говорить сама назва: Києво-Святошинський, а обличчям Києва є каштан. Листок зеленого кольору, адже зелений колір – це рух , розвиток, життєдіяльність. Гілку доповнюють рожеві обраси розквітлого суцвіття каштана, адже рожевий колір - це колір мрій і сподівань.

Внизу щита – жовтий колір стиглого пшеничного поля, який відділений двома блакитними хвилястими лініями, що символізують наявність на території району річкової мережі, озер, ставків, а також одне із занять жителів району – рибне господарство.

Головна частина Герба обрамлена золотою гілкою (золотистий колір означає духовність), яка складається з двох частин: ліворуч на початку зображені колоски (в районі розвинуте сільське господарство), далі – листя типових для району дерев (дуб, ясен, клен, сосна, граб) як підтвердження того, що на території району працюють лісництва. Праворуч на гілці нанесені плоди (яблука, груші, черешні, виноград, смородина), що свідчить про розвинуте на території району садівництво.

Опис прапора Києво-Святошинського району

(Затверджено рішенням Києво-Святошинської районної ради Київської області

від 25.09.2003 року № 91-VIII)

Прапор Киево-Святошинського району - полотнище прямокутної форми, на якому зображені рівнозначні за розміром смужки трьох кольорів: синього, білого, жовтого.

Кольори, синій та жовтий, не даремно перегукуються з кольорами Державного прапора України, адже історія району тісно пов’язана з історією нашої держави.

Крім того, синій і жовтий – це українські національні кольори. Їх символічне значення особливе. Це знаки води та світла. Вони провіщають щедрість, велич, шану, добробут, кличуть до слави, честі, вірності, миру і злагоди. А жовтий – це ще й колір стиглого пшеничного поля. Ще здавна землі нашого району були краєм хліборобським, хлібородним. А хліб в Україні поважаться і зветься даром Божим. Над золотою нивою розкинулося сине небо.

Символ води, тобто чистоти помислів, віри в майбутнє, доповнює на Прапорі білий колір, який присутній і в Гербі району. Адже в народному світогляді вода одухотворяє, вона очищає не лише тіло, а й людські думки і наміри.