30.01.2018
Вічна пам'ять і слава Героям Крут
Вічна пам'ять і слава Героям Крут 29 січня у навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені Івана Богуна вшанували пам’ять Героїв Крут. Ініціатором заходу стала голова Києво-Святошинської райдержадміністрації Мирослава Смірнова, також взяли участь начальник навчально-оздоровчого комплексу, заступник начальника Київського військового ліцею імені Івана Богуна, полковник Петро Потєхін, голова правління Міжнародної асоціації дослідників фортифікації «Цитадель», волонтер гуманітарної місії ЗСУ «Евакуація 200» Павло Нетьосов, вихованці ліцею, громадські діячі а також родини загиблих учасників АТО.
«Битва під Крутами є символом мужності і незламності українських захисників. 400 ще зовсім молодих українців, розуміючи, що це їх останній бій (для багатьох він був першим), виступили проти 4 000 солдат армії Муравйова. Їм вдалося – вони затримали російські війська на чотири дні, організовано відступаючи, вони руйнували за собою колії і мости. 27 юнаків, найменшому з яких було 16, взяли в полон і стратили радянські війська. Ми вшановуємо їх пам'ять, їх подвиг тут, серед молодих людей, які присвячують своє життя державі, гартуюсь своє тіло і дух, і є прикладом для багатьох однолітків і людей старшого віку», – з такими словами звернулася до учасників заходу Мирослава Смірнова.
Також долучилися представники міжнародної спільноти – заступник Посла Республіки Польща в Україні пан Яцек Жура та заступник аташе з питань оборони при посольстві Республіки Польща в Україні, майор Маріуш Садовскі.
«Це величезна честь вшанувати разом із вами пам’ять героїчних молодих людей, які поклали свої життя в бою з більшовиками під Крутами. На жаль, сьогодні ми бачимо цю жахливу трагедію на сході України, де так багато громадян віддало свої життя за вільну Україну і за вільну Європу. Як представник Республіки Польща в Україні запевняю Вас, що Польща і надалі підтримуватиме Україну в цій боротьбі за свою державність і суверенітет на всіх можливих рівнях», – сказав заступник Посла.
У межах заходу родинам загиблих українських героїв вручили «Книгу пам’яті».
«Сьогодні хочеться подякувати дружинам, матерям, батькам, дітям загиблих учасників АТО. Ми не можемо повністю відчути той біль втрати. Безмежно дякуємо вам, що ви відпустили, зрозуміли, що ви живете далі, відвідуєте такі заходи, вселяючи надію в багатьох українців. Сьогоднішній захід був організований для вас і заради вас – щоб вшанувати пам'ять ваших чоловіків. Ця «Книга пам’яті» – це знак нашої вдячності. Ви завжди можете розраховувати на наші взаєморозуміння і підтримку», – зазначила голова РДА.
Також вона вручила медалі «Учасник бойових дій – ветеран війни» учасникам АТО, особисто подякувавши за мужність і патріотизм.
Наостанок усі присутні оглянули виставку «Блокпост Пам’яті», Павло Нетьосов розповів про особливості роботи по пошуку загиблих бійців та те, як збиралися експонати для цієї експозиції.
Крім того, Мирослава Смірнова разом із Петром Потєхіним оглянули спортивну залу. Там вже встановили сучасні металопластикові вікна за ініціативи голови РДА та небайдужих людей.
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg


Назад