02.02.2018
Мирослава Смірнова: Децентралізація – пріоритетний для країни напрям розвитку
Мирослава Смірнова: Децентралізація – пріоритетний для країни напрям розвитку 1 лютого у Гостомелі відбувся бізнес- форум, під час якого учасники обговорили перспективи та економічні можливості Гостомельської об’єднаної територіальної громади.
У межах дискусії на тему: «Глобальні можливості для розвитку економіки Гостомельської ОТГ» виступили представники державного сектору: заступник Міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції Віктор Довгань та голова Києво-Святошинської РДА Мирослава Смірнова.
Віктор Довгань приділив увагу перспективам подальшого розвитку аеропорту, що перебуває у підпорядкуванні ДП "Антонов".
«Зараз багато говорять про створення в Гостомелі сучасного лоукосту. Проте, є питання щодо стану доріг, які ведуть до аеропорту. В перспективі дуже непогано було б пустити приміські поїзди до аеропорту по наявним коліям. Це був би оптимальний варіант», - зазначив заступник Міністра.
У свою чергу Мирослава Смірнова в контексті розмови наголосила, що потужності аеропорту відкривають великі можливості для розвитку приватного авіабізнесу. Це значно поліпшить інвестиційний клімат регіону.
«Прекрасно, що бізнес, який працює в Гостомелі, має підтримку від місцевої влади. І те, що сьогодні провідні підприємства України працюють тут, говорить про сприятливий мікроклімат і розвиток громади. Надзвичайно важливо, щоб місцева влада мала бюджет, і податки залишалися на місцях, працювали на реальні потреби громади. Тому що без фінансування розвиток інфраструктури неможливий», – зазначила у вступному слові голова РДА.
Віктор Довгань також зупинився на потребі побудови сучасної окружної дороги навколо Києва. Це розвантажить автошляхи навколо столиці. Проте тут є серйозні і конфліктні питання стосовно того, чи буде відбуватися коригування вже наявного проекту, і хто займатиметься вилученням приватизованих земельних ділянок та яким чином.
Загалом у форумі взяли участь управлінці, політики, науковці, представники бізнесу, зокрема таких масштабних організацій як ДП «Антонов», ПАТ «Слобожанська будівельна кераміка», компанії «КЮНЕ Нагель», компанії «Geen guild group», інших великих підприємств. Вони зосередили увагу на економічних перспективах та ефективних шляхах розвитку Гостомельської об’єднаної територіальної громади.
«Безперечно, децентралізація – це пріоритетний для країни напрям розвитку. Приємно бачити серед експертного пулу представників таких потужних підприємств. Сьогодні ми говоримо про державно-приватне партнерство як основоположний фактор економічного процвітання громади. Цей регіон не повинен стати спальним, забезпечуючи Київ робочими місцями. Їх потрібно створювати тут. Нове бюджетне законодавство, з яким ми працюємо з 2015 року, дає можливість акумулювати фінансовий ресурс на місцях, а це головне. Тож бажаю Гостомельській громаді розвитку, а бізнесу – щоб вам ставало все комфортніше і простіше працювати», – сказала Мирослава Смірнова.
2.jpg
3.jpg
4.jpg

Назад