Перелік ресторанів і кафе Києво-Святошинського району  

Пам’ятки історії та мистецтва Києво – Святошинського району

Готелі Києво–Святошинського району

Боярський краєзнавчий музей

Туризм

clip_image-002.jpgЗручне географічне положення, розвинута інфраструктура населених пунктів, велика кількість історико-культурних пам’яток – ці фактори зробили Києво-Святошинський район привабливим об’єктом для туризму.

Наявність на території багатьох населених пунктів унікальних природних ландшафтів, водоймищ, лісових масивів, різноманітних форм рельєфу в поєднанні з дивовижним світом флори та фауни створює передумови для розвитку не тільки сільського, а й пізнавального, подієвого, релігійного, етнічного, екологічного, екстремального та спортивно-оздоровчого туризму.

В районі нараховується 152 пам’яток культурної спадщини. З них 92 пам’ятки археології, 56 пам’яток історії та мистецтва та 4 пам’ятки архітектури та містобудування. Кількість нововиявлених пам’яток – 6: пам’ятка садово-паркового мистецтва – парк садиби І.М.Терещенка к.ХІХ-поч.ХХ ст., пам’ятки археології – поселення с.Гатне, два поселення в с.Білогородка, курган с.Личанка, які внесено до наказу Київського обласного управління культури №73/01-07 від 07.10.2010 «Про взяття на облік щойно виявлених об’єктів культурної спадщини» та Михайлівська церква в с.Михайлівка-Рубежівка (1903р.), яка до наказу не увійшла у зв’язку з неповним обсягом зібраних матеріалів на дану пам’ятку.

Також подані документи до Київської обласної державної адміністрації щодо взяття на облік пам’ятки – братської могили загиблих воїнів часів Великої Вітчизняної війни, що знаходиться в с.Новосілки та внесення її до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України № 928 від 03.09.2009 «Про занесення об'єктів культурної спадщини національного значення до Державного реєстру нерухомих пам'яток України» відбулась зміна охоронних номерів на пам’ятках:
Городище літописного міста Білгорода і могильник - 100011-Н (старий ох. № 1228);
Городище «Велике Ходосівське» - 100012-Н (старий ох. № 1280);
Городище с.Хотів – 100013-Н (старий ох. № 1229).

Боярський краєзнавчий музей та Малютянський музей Миколи Пимоненка, є осередками творчого та культурного життя району. Музейними працівниками проводиться всебічне вивчення, наукове дослідження та пошук історичних реліквій, архівних документів та інших культурних цінностей. В стінах музею влаштовуються презентації нових книг літераторів та поетів району, персональні виставки художників та майстрів декоративно-прикладного мистецтва (Лавренюк В.П., Корнілова Н.А., Чорний В.П., Шипуліна Т.О., Вишняк В.Ф.,
( Боярський краєзнавчий музей )
Малінченко М.О., Нечай Н.В., Цепляєв В.Г., Горбачов Ю.І., Пацан Ю.І, Відеречко І.У.), проводяться мистецькі зустрічі, науково-практичні конференції, тематичні лекції, вечори пам’яті видатних діячів культури, життя яких пов’язане з районом, екскурсії.В музеї м.Боярка розміщена постійно діюча виставка народних умільців району.

Окрім впроваджених і діючих екскурсій «Дачна Боярка ХХ століття», «Слов’янське Городище та Свято-Михайлівська церква», «Життя і творчість М.Островського. Будівництво легендарної Боярської вузькоколійки», «Боярка літературна», «В.І. Самійленко в Боярці», «Життя і творчість академіка живопису М.Пимоненка. Малютянський період», співробітниками Боярського краєзнавчого музею розроблена екскурсія «Родина Грушевських у Боярці» та зібрані матеріали про родину Кістяківських у дачній Боярці.
За 2010 рік музей відвідали – 4085 екскурсантів, із них 336 іноземців, проведено 154 екскурсії.

Співробітниками БКМ розроблено рубрики буклетів «Творчі люди, імена яких пов’язані з Києво-Святошинським районом» та представлені до друку:

«Богомазов О.К. (1880-1930) – живописець, графік»;

«Віталій Свирид» - сучасний естрадний виконавець;

«Мохор Ю.П. (1922-1997) – заслужений художник України»;

«Самійленко В.І. (1864-1925) – український поет».

В закладах культури, бібліотеках, музеї району з метою виховання у молоді поваги до національних історичних і культурних цінностей та популяризації національної історії проведені такі заходи:

туристична екскурсія «Місцями бойової слави» за участю працівників культури, ветеранів району, молоді, учнів;

туристичний маршрут «Лінія оборони Києва. Місцями бойової слави» для ветеранської організації с.Новосілки, молоді та працівників районного будинку культури.

до Дня партизанської слави проведено туристичний маршрут «Партизанська слава лине у віках»;

вихованці туристичного гуртка «Глобус» (клуб с.Круглик) провели трьохденний похід, присвячений Дню молоді з військово-патріотичними змаганнями та організували прибирання біля ДОТів часів Великої Вітчизняної війни;

проведені екскурсії «Мовчазні свідки війни – ДОТи»;

в Білогородці біля доту № 401 систематично відбуваються історичні реконструкції подій Великої Вітчизняної війни;

в травні представники районної організації Товариства та ветеранські організації району відвідали Національний музей-заповідник Битва за Київ у 1943 році та Лютіжський плацдарм (с.Нові Петрівці, с.Лютіж);

за сприянням місцевого самоврядування в с.Кременище Хотівської сільської ради у ДОТі № 131 працює музей військово-історичного напрямку.

традиційний місячник охорони пам’яток з 18 квітня по 18 травня приурочений Дню пам’яток історії та культури і Міжнародним дням пам’яток і визначних місць та музеїв. 

В серпні 2010 року відбулось відкриття меморіальної дошки В.І.Самійленку (до 85-ї річниці з дня смерті) на літературно-мистецькій стелі біля Боярського краєзнавчого музею.

проведено цикл краєзнавчих читань «Знай, шануй і бережи свій рідний край»;

в залі для урочистих подій селища Чабани відкрито мистецьку галерею з постійно діючою виставкою творів художника Ю.І.Пацана; 

представники районної організації Товариства прийняли участь у підготовці і проведенні Другого відкритого чемпіонату Київської області з техніки
туризму також прийняли участь у другій частині заходу - фестивалі авторської пісні « Високий берег»;

 clip_image-003.jpg






 (твори художника Ю.І. Пацана)

До обласного заходу, присвяченого програмі «Будуємо нову країну» у районному будинку культури с.Новосілки була відкрита виставка майстрів декоративно-прикладного мистецтва району (вишивка, гончарство, різьба по дереву, народна лялька, український традиційний оберіг, писанкарство).

частково опрацьовані матеріали про народних умільців та митців району для видання альбому «Митці Києво-Святошинського району» та для випуску статей серії «Наші славні земляки»;

продовжується збір матеріалів для випуску видань з історії населених пунктів району.

Відділ культури і туризму приймає участь у підготовці матеріалів до видання тому по Київській області «Звід пам’яток історії та культури України», а також тому «Києво-Святошинський район» із багатотомника «Звитяжці. Київська область».

Традиційним  стало проведення етнографічних та фольклорно-обрядових свят та фестивалів, завдяки яким популяризується краєзнавство та вивчається історія рідного краю:

«Українські вечорниці», які проходять за давніми звичаями та традиціями, з ворожінням, популяризацією української кухні, іграми, піснями, виставкою робіт найкращих вишивальниць та театралізованою виставою молодіжного театрального аматорського колективу районного будинку культури;

Всеукраїнський телевізійний фестиваль «Роде наш красний», на якому виступають сімейні колективи та переможці районних конкурсів, які в різних формах розповіли про свій родовід;

театралізоване обрядове свято «Івана Купала», за участю акторів та жителів і гостей району;

щорічно проходить Всеукраїнський фестиваль весільних обрядів «Рожаниця», в якому приймають участь колективи не тільки з усіх куточків України, а й із країн СНД. На фестивалі завжди оформлені виставки короваю, декоративно-прикладного мистецтва, українського костюму різних регіонів України.

Бібліотеки району приймають участь у формуванні соціально-культурного середовища, в якому успішно здійснюється інформаційний і духовний розвиток людини, підвищується культурний рівень мешканців регіону.

clip_image-004.jpg





 

(Всеукраїнський фестиваль весільних обрядів «Рожаниця»)

В бібліотеках сіл Ходосівка, Личанка створено куточки традиційної побутової культури українського села, де зібрані старовинні речі, одяг, вишивані рушники, посуд, сільськогосподарський інвентар. В бібліотеці села Віта Поштова представлена колекція виробів народного майстра кераміки, гончара у п’ятому поколінні Падалки Якова Івановича (1926-1999).

В Києво-Святошинському районі забезпечується належний стан утримання пам’яток культурної спадщини, пов’язані з історією та культурою українського народу, зокрема поховання невідомих солдатів, братські могили, меморіали і об’єкти, що увічнюють Перемогу у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років. До Дня Перемоги міськими та сільськими громадами населених пунктів району за участі членів первинних організацій Товариства зроблено поточний ремонт пам’ятників воїнам-односельцям та пам’ятних знаків на братських могилах воїнів, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни. Всі пам’ятки, які зберігають пам’ять про Велику Вітчизняну війну та подвиги її учасників, що розташовані на території району знаходяться в належному стані.


 КУ КОР  «Київський обласний центр розвитку туризму»

Графік роботи Київського обласного центру розвитку туризму

Робочі дні: пн. - чт. з 9 год 00 хв. до 18 год 00 хв.

пт. – з 9 год 00 хв. до 16 год 45 хв.

Обідня перерва:з 13 год 00 хв. до 13 год 45 хв.

Вихідні дні:  сб. – нд.

Контактні дані: Київська область, 09100, м.Біла Церква, вул.Ярослава Мудрого, 17., тел/факс +38 04563 5-13-25, e-mail: kota@ko-tourism.gov.ua

Туристично-інформаційна лінія:

тел.:+38 044 223-04-28

e-mail: kota@ko-tourism.gov.ua

Керівництво:

Директор Несен Євген Володимирович

 Загальні положення

1.Центр призначений формувати туристичний продукт Київщини, виконувати заходи для виходу на внутрішні і зовнішні ринки згідно до міжнародних стандартів.

2.Центр є об’єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області. Центр підпорядковується Київській обласній державній адміністрації, управлінню інфраструктури та туризму Київської обласної державної адміністрації. Розподіл повноважень згідно до розпорядчих документів Київської обласної державної адміністрації.

3.Координацію та поточний контроль діяльності Центру здійснює управління інфраструктури та туризму Київської обласної державної адміністрації.

4.Центр є бюджетною установою.

Головні напрями діяльності Центру

Головні напрями діяльності – формування туристичного продукту Київщини, виконання комплексу заходів для виходу на внутрішні і зовнішні ринки згідно до міжнародних стандартів та інша діяльність передбачена чинним законодавством України.

Наукова-методична діяльність:

- реалізація державної політики у сферах туризму і курортної діяльності в межах наданих Центру повноважень;

- організація та участь у конференціях, семінарах, круглих столах, нарадах тощо;

- розробка проектів довгострокових комплексних програм розвитку туристичної галузі, впровадження їх та надання пропозицій щодо коригування та оптимізації існуючих програм;

- оптимізація та акумулювання можливостей природного, матеріального та культурного потенціалу Київщини для зміцнення туристичного потенціалу регіону;

- комплексний аналіз на прогнозування основних напрямків розвитку туризму і діяльності  курортів області;

- розробка та впровадження програм забезпечення захисту та безпеки туристів;

- розробка та впровадження туристичних маршрутів по Київській області;

- розробка та впровадження різноманітних програм на базі сучасних інформаційних технологій;

- активізація залучених інвестицій для стимулювання розвитку в’їзного та внутрішнього туризму в області  як пріоритетних і рентабельних видів туризму;

- створення на базі сучасних інформаційних технологій банку даних туристичної інформації, забезпечення  комп’ ютерною обробкою та поширенням;

- співпраця із закладами й установами освіти, науки і культури та іншими суб’єктами туристичної діяльності;

- участь в роботі асоціацій, громадських об’єднань щодо виконання завдань та цілей Центру.

 Виставкова діяльність:

- організація стаціонарних та пересувних туристичних виставок в регіоні;

- участь в організації та проведення вітчизняних та міжнародних виставок-ярмарок туристичної тематики;

- сприяння проведенню на території області виставок, ярмарок внутрішнього туристичного продукту.

Інформаційна, рекламна та видавнича діяльність:

- забезпечення комплексу інформаційних послуг та методичної допомоги у всіх сферах туристичної діяльності;

- організація загальнообласної інформаційної мережі у туристичній і курортній сферах.

- розробка та видавництво туристичних путівників, атласів, мап, довідників,СD-дисків, презентаційних фільмів та іншої інформаційно-довідкової продукції іноземними мовами.

- забезпечення функціонування, підтримки та оновлення офіційного туристичного сайту Київської області декількома мовами;

- організація та проведення інформаційних турів, пленерів та інших заходів для представників засобів масової інформації, туристичних представництв іноземних держав в Україні, туроператорів вїздного та внутрішнього туризму тощо.

- здійснення реклами своєї діяльності через засоби масової інформації тощо.

 Права та обов’язки Центру

Для забезпечення виконання завдань Центр має право на науково –методичну, культурно-просвітницьку та маркетингову діяльність:

- сприяння відродженню національної культури та традицій народних ремесел і промислів, формування національної свідомості та патріотичне виховання дітей та молоді;

- створення ефективної системи центрів туристичної інформації;

- розвиток системи підготовки висококваліфікованих кадрів для туристичної сфери регіону;

- створення умов для наповнення обласного та місцевих бюджетів, збільшення  кількості робочих місць, розвиток малого та середнього підприємництва у галузі туризму, розширення зайнятості та самозайнятості населення;

- збір,аналіз, систематизація та розповсюдження інформації про туристичний потенціал регіону;

- організація стаціонарних та пересувних туристичних виставок в регіоні, в Україні та закордоном;

- видавнича діяльність та її розповсюдження, продаж;

- отримання наукової, методичної та технічної допомоги для проведення комплексу робіт, передбачених Статутом;

- проведення екскурсій різноманітної тематики по території Київської області.

Господарська діяльність:

- визначення напрямів подальшого розвитку і розширення матеріальної бази Центру;

- створення туристичних інформаційних центрів, туристичних інформаційних пунктів, сувенірних крамниць, що діють на підставі затверджених Центром положень;

- укладання договорів, що не суперечать чинному законодавству України;

- кооперування на договірних засадах та у встановленому порядку матеріалів та фінансових ресурсів з іншими підприємствами та організаціями;

- використання договірних цін у встановленому порядку при виконанні робіт;

- участь у роботі асоціацій, громадських об’єднань щодо виконання завдань та цілей туристичної діяльності;

- здійснення діяльності як в межах міста, області, України, так і за її межами, набувати, наймати необхідне для своєї діяльності рухоме та нерухоме майно, від свого імені набувати немайнові права та нести зобов’язання, бути позивачем і відповідачем у судах;

- користування та розпорядження майном Центру в межах передбачених Статутом і чинним законодавством;

- користування відповідною охороною;

- здійснення підготовки кадрів туристичної сфери шляхом рекомендації до аспірантури та підвищення кваліфікації працівників Центру, надання системної допомоги молодим спеціалістам;

- направлення працівників Центру за рахунок власних та інших коштів на навчання, стажування, конференції, семінари;

- надавати навчальну базу для проходження студентам практики.